Kalp ve Damar Hastalıkları
Cerrahisi Uzmanı:
Op. Dr. Cafer Abbasoğlu 

Varis tedavileri, Skleroterapi, Selülit, Lenf ödem ve diyabete bağlı damar ve dolaşımla ilgili hastalıklar konusunda uzman bir isme danışın


 DEVAMI 

Sağlığınıza önem verin,
onu geri kazamak için 
gecikmeyin.

Kalp-damar ve dolaşım sistemi hastalıkları gerekli önem verilmediğinde daha büyük ve ciddi rahatsızlıklara yol açabilir.


Sağlığınızı geri kazanmanız için gerekenleri

dikkat ve titizlikle uyguluyor, sağlığınıza önem veriyoruz.

Damar Hastalıkları, Varis ve Diyabet Hakkında Bilgiler

20 Dakikada Varislerinizden Kurtulun

Dr. Cafer Abbasoğlu 20 dakikada kurtulabileceğiniz varis tedavi yöntemlerini anlatıyor.

Cafer AbbasoğluVaris nasıl oluşur?

“Varis hastalığı bacaklardaki toplardamarların tansiyonunun yüksekliği hastalığıdır. Bacaklardaki toplardamarlarda herhangi bir nedene bağlı tansiyon ve basınç yüksek olursa bacaktaki yüzeydeki damarlar genişler, basıncın artışına, göllenmeye bağlı bacaklarda mor, mavi renkte ve ince kılcal damar ağı şeklinde ve örümcek ağı şeklinde damarların gözükmesi varis hastalığıdır.”

Teşhis nasıl konulur?

“Dopler ultrason tetkiki altında toplardamarların genişliğini ayak bileğinde dizaltında ve kasıkta damarın kan tazyikinin yüksekliğinin ölçülmesi, varis hastalığının derecesi ve tipi belirlenmektedir.”

Tedavi yöntemleri nelerdir?

“Bacaklardaki basıncın derecesine göre ve cildin tanımına göre hastaya tedavi önerilmektedir. Bazen hastalarda 1. ve 2. Tip varis olmaktadır. Onun için kombine tedaviler önerilmektedir. Mesela bazı hastalarda sekleroterapi , endovenöz lazer önerilmektedir. Bazı hastalarda köpük tedavisi ve endovenöz radyo frekansı ve flebektomi önerilmektedir. Tedavi poliklinik şartlarında veya ameliyathane şartlarında yarım saatte bitmektedir ve hasta aynı gün normal hayatına dönerek hastalıksız ve şikâyetlerinin azalmasıyla yaşam standardını yükselterek hayatına devam edebilmektedir.”

Varisler İşaretlenmişTedavi sonrası korunma nasıl olmalıdır?

“Tedavilerden sonra genellikle hastalarımızın konfor, iyileşme bacaktaki basınçları normal tutma açısından dopler ultrason tetkiki sırasında aldığımız basınca uygun varis çorapları önerilmektedir. Böylelikle hastalarımız bacaklarındaki olan şikayetlerinin yanı sıra çirkin görüntülerden kurtularak sağlıklı yaşama sağlıklı adımlarla adım atmaktadırlar.”