Kalp ve Damar Hastalıkları
Cerrahisi Uzmanı:
Op. Dr. Cafer Abbasoğlu 

Varis tedavileri, Skleroterapi, Selülit, Lenf ödem ve diyabete bağlı damar ve dolaşımla ilgili hastalıklar konusunda uzman bir isme danışın


 DEVAMI 

Sağlığınıza önem verin,
onu geri kazamak için 
gecikmeyin.

Kalp-damar ve dolaşım sistemi hastalıkları gerekli önem verilmediğinde daha büyük ve ciddi rahatsızlıklara yol açabilir.


Sağlığınızı geri kazanmanız için gerekenleri

dikkat ve titizlikle uyguluyor, sağlığınıza önem veriyoruz.

Damar Hastalıkları, Varis ve Diyabet Hakkında Bilgiler

Varis Hastalığında Sülüğün Yeri

Sülük eskilerden beri bazı hastalıkların tedavisinde kullanılmıştır. Toplar damar yetmezliğinde ve varis hastalığında özellikle doğuda tedavi amacıyla sülük kullanılmıştır. Aslında nasıl tansiyonu yüksek olan insanlarda kol basıncına baktığımızda tansiyonu yüksek görürüz hastaya tuzdan uzak durmasını diyet ve tansiyon düşürücü ilaçlar tavsiye ederiz. Dolayısıyla hastanın tansiyonunu düşürdüğümüz zaman şikayetlerini ve yüksek tansiyonun kalp ve damar sisteminde yaratacağı problemleri en aza indirmiş oluruz.

Bacakta da ilerlemiş varis hastalığında veya toplar damar yetmezliğinde bir basınç ve tansiyon söz konusudur. Herhangi bir yöntemle bacaktaki toplar damarın içindeki basıncı düşürdüğümüz zaman hastanın bacağında olan ağrı, kramp,şişlik, yanma ve huzursuzluk giderilmekte ve azalmaktadır. Dolayısıyla sülük kullanımında bacaklarda ilerlemiş varislerde o bölgede kanı emerek ve o bölgedeki basıncı azaltmaktadır.Ve hastanın şikayetlerinde geçici bir rahatlama olur. Bunuda bilmemiz gerekirki buradaki damar sistemi bir ağaca benzer bu ağacın dallarındaki basıncı azaltıyoruz ağaç dolayısıyla damar köklü olduğu için kökten tekrar kısa bir süre sonra yine dallardaki olan damar içlerini tekrar dolduracaktır ve tekrar hastanın şikayetleri devam edecektir.Bizler hekim olarak sülük tedavisinin enfeksiyonu nedeni ilede önermemekteyiz.

suluk_3Kalıcı ve kesin tıbbi bir çözüm aranıyorsa hekimler tarafından uygulanacak dünyaca güncellenmiş varis hastalığında ve toplar damar hastalığında kullanılan tedavileri önermekteyiz.Bizim varis tedavileri merkezimizde oniki türlü tedavi seçeneklerimiz vardır.Hastaya uygun olanı önermekteyiz ve yaklaşık yirmi yıldır bu tedavilerle profosyonel bir şekilde uğraştığımız için bazı hastalarımızda daha önceden sülük kullananlar ve sülüğün kanı emdiği bölgede nekrozlar, siyahlık, pigmentasyon, infeksiyon ve tekrar varisleşmeler ve problemlerin devam ettiğini görmekteyiz. Bunun için hastalarımıza ülkemizde muhtelif meslektaşlarımız tarafından ve bizim damar merkezimizde olduğu gibi tedavi yollarını önermekteyiz.

 

 

Okmeydanı Damar Merkezi Varistedavileri Merkezi

Tel: 0212 320 30 22
www.varistedavileri.com
Dr.Cafer Abbasoğlu.